Hakkımızda

Yayınevimiz 2013 yılında kuruldu. Ağırlıklı olarak sınav ve çıkmış soru bankasına yönelik olarak ders  kitapları çıkartmaktayız. Bu alanda 100’ü aşkın çocuk ve ilk gençlik kitabı yayımladık.Bu gruba yönelik olarak çıkarttığımız kitaplar arasında, çocuklar için öykü, roman, mizah ve hobi kitapları bulunmaktadır. Bunların dışında büyüklere yönelik kitaplar da yayımlamakta olup bu kitapların ortak noktasını felsefe oluşturmaktadır.

Çanta yayınları, lys ve ygs çıkmış soruları ,çözümlü olarak siz değerli öğrencilerimize tek tek anlatarak çözdük.

 • Okumayı bir şölene dönüştürüp neşeli bir yaşam biçimi olarak içselleştirmiş; yaşamın niteliğini yükseltmek açısından kitapları vazgeçilmez, olmazsa olmaz gören; ruhsal, düşünsel ve sosyal yönden güçlü, neşeli, mutlu ve gelecekten umutlu bireylerden oluşan bir toplumsallığa katkı sunmak istiyoruz.
 • İnsanın doğayla, hayvanlarla, farklı kültürlerden başka insanlarla ve en önemlisi de kendisiyle, güç ilişkileri üretmeyen, özgürleştirici, sevgiye ve dayanışmaya dayalı ilişkiler oluşturmak için faydalanabileceği kitaplar yayınlamak istiyoruz.
 • Özgür ve demokratik bir toplumun yaşamsal ihtiyacı olan, eleştirel, diyalektik ve analitik düşünen ve duyarlı bireylerin kazanması gereken en temel becerilerden biri olan, okuma kültürüne katkı sunmak istiyoruz.
 • Toplumsal kültürün öznesi olan bireyin toplumsal düzeyde temsil yeteneğini ve eleştirel okuma becerisini geliştireceğine inandığımız, ülkemizden ve dünyadan, nitelikli kitaplar yayınlamak istiyoruz.
 • Çocuklar, gençler ve her yaştan yetişkinlerin yaşam niteliğine katkı sunacak ulusal ve evrensel düzlemde temel oluşturacak kitapları yayınlamak istiyoruz.
 • Analitik düşünce, eleştirel bakış, estetik bir algı oluşturmuş, duyarlı ve öz güven sahibi bireylerin yetişmesine katkısı olacak edebiyat dışı disiplinlerde kitaplar: Sanat, felsefe, tarih, psikoloji ve genel kültür kitapları yayınlamak istiyoruz.
 • Yeni yazarlar keşfetmek; çağdaş temalar ve kavramlar ekseninde okumaya dair yeni biçimler oluşturmak istiyoruz.
 • Farklı toplumlarda ve farklı kültürlerde çağımızın ruhunu yansıtan ve ilgi ve beğeni ile okunan kitaplar saptayıp dilimize kazandırmak istiyoruz.
 • Evrensel değerleri, insanlığın ortak sorunlarını ve kadim insanlık düşü olan özgürlük ve adalet arayışını anlama ve içselleştirme süreçlerine katkısı olacak kitaplar yayınlamak istiyoruz.
 • Gerçekliği kavramak ve gerçeklikle baş edebilmek için düş gücünü besleyecek, edebi ve estetik açıdan değeri ve anlamı üzerine uzlaşılmış temel kitaplar yayınlamak istiyoruz.
 • Kitabın değerini, okumanın önemini, bilmenin anlamını bilen, bildikçe bilme açlığı, okuma iştahı artan bireylerden oluşan bir toplum ve dünya için doğru, isabetli ve etkili kitaplar yayınlamak istiyoruz.
 • Eşiğine yazının sıfır derecesini yerleştirip metnin hazzını ufuk belleyip çağın ruhunu anlayan, ama ona boyun eğmeden yaşama katılmak isteyen her ruhun heybesinde azık olmak istiyoruz.
ÇANTA YAYINLARI
Macun Mah. 198. Cad. No:4
Yenimahalle/ANKARA
Telefon : 0 [ 312 ] 330 19 91
 
www.cantayayinlari.com
iletisim@cantadaakillitahta.com
 
© 2016 Çanta Yayınları. Her Hakkı Saklıdır.